In Новини СНТ

21 грудня 2016 р. в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків соціального проекту для талановитої молоді, що отримує вищу медичну освіту або проходить інтернатуру в медичних закладах, — ІІІ Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії для студентів медичних вишів та інтернів. У заході взяли участь Ігор Найда, директор з управління персоналом фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», Борис Яковлев, медичний директор фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», Фелікс Глумчер, професор, завідувач кафедри анестезіології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної, лікувальної роботи та післядипломної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Уже втретє фармацевтична корпорація «Юрія-Фарм» та Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця організовують Все­українську олімпіаду з інфузійної терапії. Метою даного заходу є пошук та підтримка талановитої молоді, пропагування інфузійної терапії, виховання майбутніх висококваліфікованих, компетентних та відповідальних лікарів. В олімпіаді беруть участь студенти всіх медичних вишів України. Цього року до учасників заходу мали змогу приєднатися ще й інтерни.

Під час прес-конференції Ігор Найда розповів про проведення та результати ІІІ Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії для студентів медичних вишів та інтернів, яка проходила в період з 2 листопада до 16 грудня 2016 р. у декілька етапів. І тур відбувався онлайн. Дати відповіді на тестові завдання І туру мали змогу всі бажаючі зареєстровані студенти та інтерни. За результатами І туру переможці переходили у ІІ аудиторний тур, який відбувався відразу в 5 містах України — Харкові, Львові, Рубіжному (Луганська обл.), Дніпрі та Києві на базі місцевих вищих навчальних закладів. Разом з тестуванням було проведено й тематичні круглі столи за участю професорів, науковців, які допомагали студентам та інтернам ще глибше зануритися в тему проведення інфузійної терапії.

Загалом для участі в ІІІ Всеукраїнській олімпіаді з інфузійної терапії зареєструвалося понад 500 студентів з більш ніж 15 вищих медичних навчальних закладів. У фінал вийшли 15 кращих з кращих студентів та інтернів. Переможці ІІ туру змагалися за 3 призових місця 15 грудня 2016 р. в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця. Перше місце заслужено отримала студентка Запорізького державного медичного університету Наталія Вірченко, друге — інтерн Національної медичної академії пі­слядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Степан Маруняк, третє — Ірина Забіяка з Сумського державного університету. Більш ніж 30% учасників та фіналістів не вперше брали участь у Всеукраїнській олімпіаді з інфузійної терапії, що свідчить про реальну зацікавленість даною темою талановитої молоді, яка прагне бути лікарями в майбутньому.

«Фармацевтична корпорація «Юрія-Фарм» є одним з провідних виробників лікарських засобів для інфузійної терапії та разом з тим — соціально відповідальною компанією, саме тому ми намагаємося покращити знання студентів та інтернів з такого важливого напрямку лікування, як інфузійна терапія. Ми також прагнемо довести майбутнім лікарям, що сьогодні соціально відповідальні фармацевтичні компанії працюють у тому числі задля підвищення кваліфікації лікарів та їх рівня знань щодо найсучасніших методів лікування. Тому Всеукраїнська олімпіада з інфузійної терапії для студентів та інтернів — це свого роду продовження іншого масштабного заходу, який проводиться раз на 4 роки для медичної та наукової спільноти України, — Міжнародного конгресу з інфузійної терапії», — наголосив І. Найда.

Фелікс Глумчер висловив вдячність фармацевтичній корпорації «Юрія-Фарм» за можливість застосування доступних сучасних лікарських засобів для інфузійної терапії від вітчизняного виробника у клінічній практиці лікарів, а також за проведення соціальних проектів серед молоді, що прагне стати лікарями та цікавиться напрямком інтенсивної терапії. «Інфузійна терапія — це актуальний напрямок лікування пацієнтів для нашої країни, адже вона є одним з важливих компонентів лікування бійців з АТО, що зазнали поранень, а також пацієнтів, що потрапляють до лікарень пі­сля дорожньо-транспортних пригод. Інфузійна терапія також широко використовується в акушерській практиці, відіграє важливу роль під час лікування сепсису, анафілактичного шоку, у до- та післяопераційний період. Тому знання, отримані студентами та інтернами під час проведення Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії, можливо, зможуть допомогти їм у майбутньому, коли вони стануть лікарями», — наголосив Ф. Глумчер.

Олександр Науменко зауважив, що Всеукраїнська олімпіада з інфузійної терапії — це змагання серед студентів та інтернів за можливість показати свої знання щодо інфузійної терапії, отримані під час навчання у вищих медичних навчальних закладах, і проведення подібних заходів може допомогти студентам медичних вишів обрати свій шлях у медицині.

Борис Яковлев розповів про історію фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», що бере початок ще з 60-х рр. минулого сторіччя, та продуктовий портфель компанії, зауваживши, що продукція «Юрія-Фарм» не поступається якістю препаратам закордонних виробників.

Спікер також надав інформацію щодо можливості застосування інфузійної терапії в клінічній практиці лікарів, зауваживши, що «Юрія-Фарм» намагається всіляко підтримувати розвиток цього напрямку надання допомоги хворим. Компанія бере участь у різних соціальних заходах з метою популяризації та обговорення теми інфузійної терапії в колі медичних працівників, у написанні книжок, присвячених інтенсивній терапії та анестезіології з розкриттям актуальності теми інфузійної терапії тощо.

Відповідаючи на питання І. Найди щодо наявності можливих побажань або зауважень до проведення Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії, Ф. Глумчер зауважив, що наступного року, можливо, слід приділити більше уваги виконанню науково-практичних завдань із розглядом окремих клінічних випадків, а також проведенню круглих столів за участю студентів, науковців та лікарів для обговорення дискусійних питань, що стосуються інфузійної терапії. О. Науменко додав, що, можливо, буде доцільним розділити студентів з різних курсів під час проведення олімпіади, оскільки, як правило, студенти молодших курсів медичних вишів ще не визначилися з майбутнім напрямком розвитку у медицині і можливість протестувати свої знання та отримати нові під час проведення Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії допоможе їм визначитися з майбутньою спеціалізацією та використовувати отриманий досвід у подальшій роботі.

Вислухавши побажання спікерів, І. Найда висловив готовність опрацювати ці питання та врахувати це під час проведення IV Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії для студентів медичних вишів та інтернів, а також додав, що наступного року планується організація за підтримки Міністерства охорони здоров’я України Олімпіади з інфузійної терапії для медичних сестер.

Фотографії з олімпіади можна переглянути на сторінці http://www.facebook.com/prostirM/.

За матеріалами apteka.ua

Світлана Шелепко

Recent Posts

Leave a Comment

Надішліть нам повідомлення!

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search