In Засідання наукових гуртків

12 червня відбулося сумісне засідання студентських наукових гуртків кафедр Ендокринології і Медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії. Засідання відбулося за участі  провідних спеціалістів різноманітних клінічних напрямків: ендокринології, ендокринної хірургії, медичної психології та психіатрії. Оскільки мультидисциплінарний підхід до роботи з пацієнтом ендокринологічного профілю, тема на часі, актуальна, вона об’єднала рекордну кількість учасників, серед них були студенти, лікарі, викладачі, гості з інших ВНЗ.

Із вступним словом про актуальність міждисциплінарного підходу у процесі лікування на тему «Психологічні проблеми пацієнтів ендокринологічного профілю» виступила завідувач кафедри ендокринології НМУ ім. О. О. Богомольця — д. мед. н. Комісаренко Юлія Ігорівна. Захопливо і цікаво прозвучала доповідь завідувача кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н., проф. Чабана Олега Созонтовича «Дивна стратегія життя пацієнта з цукровим діабетом».

За результатами проведених наукових досліджень, які раніше вже були гідно представлені на наукових заходах міжнародного рівня, виступили студентські лідери СНГ кафедр. Із доповіддю на тему: “Оцінка впливу інсулінотерапії на рівень депресії і тривоги у хворих на цукровий діабет» виступила староста СНГ кафедри ендокринології, студентка 4 курсу 1 медичного факультету — Гарбар Оксана Миколаївна. Із доповіддю на тему: «Психосоматичні аспекти та психосоціальні фактори феномену прихильності до лікування пацієнтів із цукровим діабетом 1 і 2 типу» виступила староста СНГ кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії, член СНТ ім. О. А. Киселя, студентка 5 курсу 2 медичного факультету — Когут Анна Олесівна.

Із новаторською доповіддю на тему «Мультидисциплінарна команда: принципи формування та взаємодії»  виступив вчений секретар ДНУ “Центр інноваційних медичних технологій НАН України”, науковий співробітник відділу малоінвазивної хірургії, лікар-хірург у галузі баріатричної хірургії, FBSLS  Потапов Олексій Андрійович.

Практичний та альтернативний майстер-клас із назвою «Тренінг діагностування емоційного вигорання в лікаря» провела доцент кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії — д.мед.н., Абдряхімова Ціра Борисівна.

Всі доповіді викликали інтерес в аудиторіі, була ініційована дискусія, обговорені питання якості життя хворих з цукровим діабетом, вирішити які можна тільки у міждисциплінарній команді. «Такий формат наукової роботи — є цікавим і перспективним, тому планується плідна співпраця між кафедрами у подальшому» – наголосили наукові керівники СНГ кафедр Ендокринології — к. мед. н., доцент Бобрик Марина Іванівна і асистент кафедри Медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії — Франкова Ірина Олександрівна.

Recent Posts

Leave a Comment

Надішліть нам повідомлення!

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search