Гострий апендицит є однією з найпоширеніших причин проведення термінової операції у дітей. Проте, операція може бути дороговартісною, і чинити сильний емоційний стерс для маленьких пацієнтів та їхніх сімей. Тому сьогодні новий погляд на лікування гострого апендициту у дітей з використанням антибіотиків є досить актуальним.

Проте, дослідники вважають, що для підтвердження ефективності доного методу та розробки клінічних рекомендацій необхідно провести більшу кількість рандомізованих досліджень.

Апендицит — запалення червоподібного відростка сліпої кишки нез’ясованою етіології. Тригером може бути інфекція в кишечнику або іншій частині тіла, що призводить до набухання стінки відростка .

У даний час золотим стандартом лікування апенлициту у всьому світі є апендектомія, — хірургічна процедура, яка полягає у видаленні запаленого відростку . Це є найбільш поширена екстрена операція у дітей. Проте, як зазначалося вище, ця операція є коштовною, а також дуже травмуючою для маленького пацієнта.

Професор Хол і його колеги опублікували огляд досліджень за останні 10 років, які стосувалися антибіотикотерапії як альтернативи апендектомії у дітей. Основний висновок – апендицит повторювався в 14 відсотках випадків після консервативного лікування.

«Коли ми порівняли аналогічну статистику по дорослому населенню із даними нашоого огляду, то видається , що лікування антибіотиками гострого апендициту у дітей є принаймні настільки ж ефективним, як і у дорослих. Томк це ппитання вимагає подальших досліджень»

 

Джерело

Надішліть нам повідомлення!

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search