Кожного року в Сполучених Штатах біля 2000 осіб отримують нове серце . Одночасно із серцевою недостатністю (СН) живуть більше 5.7 мільйони людей.
Нагадаємо, що СН – це стан, який виникає внаслідок втрати одним чи обома шлуночками здатності нормально функціонувати і забезпечувати адекватну циркуляцію крові по організму.
Хворі можуть роками чекати донорського серця і багато з них, на жаль, не доживають до операції. Тому пошук способів пролонгувати стан компенсації у таких пацієнтів та відповідно забезпечити більше часу для пошуку серця є одним із гострих питань кардіології та кардіохірургії.
Одним із кроком для вирішення цієї проблеми стали “помічники у роботі шлуночків” (Vads), які використовують для поліпшення життя пацієнтів з серцевою недостатністю, які очікують пересадки. На відміну від штучного серця , Vads не потребую видалення серця хворого , а встановлюється як допоміжний пристрій .

420px-Ventricular_assist_device
Але і вони не ідеальні . Кров повинна потрапити до цих трубок та насосів за шлуночків , а далі піти по всьому тілу . Через цей контакт з чужорідним матеріалом хворий має постійно приймати антикоагулянти.

Принцип роботи муфти інакший : вона обгортаю серце і стискаю його , повторюючи рухи серцевих м’язів . Тим самим кров пацієнта оминає пристрій і потрібність в антикоагулянтах відпадає .

Муфти зроблені з біосумісних матеріалів . Одна частина муфти виконую скручування , інша стиснення , тим самим імітуючи функцію обох шлуночків

Джерело : medicalnewstoday

Надішліть нам повідомлення!

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search